Správca elektronickej pošty

Podobne ako internetový prehliadač, aj správca elektronickej pošty je dôležitou aplikáciou. Microsoft ponúka vlastné riešenie Windows Live Mail, súčasťou vyšších edícií kancelárskeho balíka Office je známy Outlook a správcu pošty má aj internetový prehliadač Opera. Z ďalších produktov by som mohol odporučiť Mozilla Thunderbird. Vyvíja sa súbežne s Firefoxom a neustále zdokonaľuje svoje možnosti.

Systémové nástroje, najlepšie v jednom balení

Čas–odčasu sa hodia aj rôzne tzv. systémové nástroje. Napríklad správca bežiacich procesov a aplikácií vo Windows, úpravca štartovacieho procesu systému, odstraňovač cookies alebo šikovný správca hesiel. Aby sme nemuseli sťahovať jednotlivých pomocníkov samostatne, môžeme sa spoľahnúť na rôzne balíky systémových nástrojov. Je ich niekoľko desiatok a pokrývajú mnohé drobné úlohy v systéme. K najznámejším podobným balíkom nástrojov patria NirSoft. 

 

Prehrávače multimédií

Prehrávanie hudby či videa vrátane hudobných/video nosičov tiež asi bude patriť k častým úlohám, ktoré budeme na počítači vykonávať. Najmä ak máme záujem z neho spraviť multimediálne a zábavné centrum. Základný Windows Media Player od Microsoftu môže pohodlne nahradiť dvojica VLC či Media Player Classic. Ponúkajú šikovné používateľské prostredie, zvládajú širokú paletu formátov, prípadne nie je problém ani prehrať internetové médiá. Najmä VLC je silným prehrávačom, navyše je voľne dostupný.

S prehrávaním úzko súvisia aj balíky kodekov, ktoré zaistia prehranie i menej obvyklých formátov. K najznámejším patrí K-Lite Codec Pack dostupný v rôznych edíciách.

Winamp

Vyššie spomínané prehrávače si vedia pohodlne poradiť aj s prehrávaním hudobných súborov. No špecialistom na hudbu či internetové médiá je aj naďalej Winamp. V jeho prospech hovorí nielen dlhoročná história a vysoká popularita, ale aj široké možnosti rozširovania.

Vďaka zásuvným modulom si môžeme program doplniť o celú škálu funkcií, ktoré prípadne v základnej výbave nenájdeme. Problémom nie je ani úprava vzhľadu prehrávača.

 

 

Milan Potočný MIPOS PC – Váš súkromný PC servis

Budovateľská 32 (vedľa lekárne ALIA)

Tel. : 0905 870 332

 

 
icon

Facebook


 

kontakt : 0905 870 332
Budovateľská 32 Šaľa (vedľa lekárne ALIA)