Určite má už väčšina z vás založený email. Je to efektívny a lacný prostriedok komunikácie. Mnoho poskytovateľov ponúka možnosť zriadiť si emailovú schránku prakticky zadarmo (gmail.com, zoznam.sk, pobox.sk ...). Štandardne je spôsob prihlasovania zriadený priamo cez webovú stránku poskytovateľa. Tu na nás však číha niekoľko nedostatkov. Prvým podstatným nedostatkom je vnucovaná reklama. Medzi ďalšie patria nedostatočná ochrana proti spamom (nevyžiadaná pošta), zlá organizácia emailov, nutnosť pripojenia k internetu pri prezeraní starších správ atď. Pri riešení týchto problémov nám pomôžu emailový klienti. Sú to programy, ktoré sa starajú o komunikáciu a správu emailových kônt a sú nainštalované priamo v počítači. Dnes existuje obrovské množstvo e-mailových klientov, z ktorých každý disponuje určitými zlepšeniami a bonusmi. Medzi najpoužívanejšie patria Microsoft Outlook a Mozilla Thunderbird.

Microsoft Outlook je súčasťou balíka MS Office, takže je nutné jeho zakúpenie. Už pri prvom otvorení vidieť jeho prehľadnosť a rôzne pokročilé funkcie. Vytvorenie e-mailového konta je jednoduché a automatické. Stačí zadať vašu e-mailovú adresu a heslo k nej, program sa následne pokúsi vyhľadať nastavenia servera a nakonfigurovať tak všetky potrebné technické údaje. Outlook disponuje aj kalendárom, plánovačom úloh, či dokonca prepojením na rôzne sociálne siete, pomocou ktorého môžete zobraziť novinky na vašej facebookovej nástenke či iné správy.

Mozilla Thunderbird je oproti Outlooku voľne šíriteľný (bezplatný) klient dostupný aj v slovenskom jazyku. Prvotné nastavenia sú rovnako jednoduché ako u Outlooku. Poskytuje plnohodnotný a prepracovaný systém správy emailov a jeho tvorcovia si zakladajú na jeho neustálom vylepšovaní a prispôsobovaní požiadavkám užívateľov. Veľkou výhodou je napríklad zrýchlené vyhľadávanie a triedenie správ podľa priority, odosielateľa, dátumu, či slov vyskytujúcich sa priamo v konkrétnych emailoch. 

 

 

Milan Potočný MIPOS PC – Váš súkromný PC servis

Tel. : 0905 870 332

 

 
icon

Facebook


 

kontakt : 0905 870 332
Budovateľská 32 Šaľa (vedľa lekárne ALIA)