Prenosný počítač (notebook) už dávno nie je len profesionálnym pracovným nástrojom. Dizajn notebookov je pre množstvo užívateľov „až“ na prvom mieste a treba dodať, že výrobcovia sa tomuto trendu prispôsobili. Malý, ultraľahký, lesklý, farebný, kožený … takýmito prívlastkami dobývajú jednotlivé značky a modely notebookov srdcia svojich budúcich  majiteľov. A to ako v prípade prístrojov určených do domácnosti, tak aj zariadení pre kancelárske použitie.  Prípadne oboje – veď notebook spravidla nosíme so sebou, či už sme doma, v práci, prípadne na stretnutí s priateľmi či na pracovných mítingoch. K dobre vyzerajúcemu notebooku však patria aj dobre vyzerajúce doplnky.

Myška

Jej hlavnou výhodou je pohodlie pri práci. Nahrádza dotykovú plochu notebooku (touch pad). Počítačová myš k notebooku môže byť nielen funkčná, ale aj pekná, či dokonca sexy. Sú malé, bezdrôtové, majú miniatúrny prijímač, ktorý môžete natrvalo nechať zastrčený v notebooku. A dizajn? Od výmyslu sveta. 

USB kľúč

Pamäte nie je nikdy dosť – najmä pri notebookoch, v ktorých spravidla nie sú veľké pevné disky. Prenosné USB kľúče však umožnia napríklad prenášanie fotografií z dovolenky alebo zálohovanie dôležitých dokumentov. 

Reproduktory

Zvuk z notebooku často nebýva veľmi kvalitný, ani s jeho maximálnou hlasitosťou to neraz nie je dostačujúce. Riešením sú bezdrôtové reproduktory. Sústava dvoch či štyroch reproduktorov usporiadaných v rade bez zbytočných káblov vyzerá navyše veľmi elegantne. Stačí ich len položiť na stôl a kvalitný zvuk k prehrávanému videu či hudbu do menšej spoločnosti máte zabezpečený na jedno nabitie až na 10 hodín. 

 

Milan Potočný MIPOS PC – Váš súkromný PC servis

Tel. : 0905 870 332

 

 
icon

Facebook


 

kontakt : 0905 870 332
Budovateľská 32 Šaľa (vedľa lekárne ALIA)